Tanku i prishur "fëlliqi" Kim Jong Un-in gjatë paradës (FOTO LAJM)

Pëlqej
Korea e Veriut zhvilloi një paradë në dukje madhështore ushtarake një javë më parë në nder të gjyshit diktatorit Kim Jong Un duke kërcënuar direkt SHBA-të, por pas raketave të çuditshme që parakaluan, të cilat u përfolen se ishin prej druri, një tjetër ngjarje qesharake duket se është kapur nga objektivët e kamerave, përcjell Albeu.com.

Gjatë parades duke se një nga tanket që ishin parashikuar të parakalonin në sheshin ku ndodhen Kim Jong Un është prishur gjatë parades duke nxjerrë shumë tym dhe largohet nga rreshti.

Disa ditë më parë, specialistët ushtarakë vlerësuan se raketat që parakaluan me shumë pompozitet mund të ishin imitacione prej druri pasi majat i kishin të shtrembëruara dhe jo si raketat normale. /albeu.com/
Shtuar më 21/04/2017, ora 11:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori