Tanke dhe makineri "ferri", njihuni me bishat e Luftës së Dytë Botërore (FOTO LAJM)

Një seri fotosh me ngjyra ka treguar se si dukeshin makineritë e luftës që janë përdorur në Luftën e Dytë Botërore.

Këto tanke amerikane, gjermane dhe britanike janë kapur gjatë konflikteve në Evropë dhe në veri të Afrikës.

Royston Leonard, një 55-vjeçar nga Uellsi me profesion elektricist, thotë se ka shpenzuar plot 60 orë për t’i bërë me ngjyra këto foto bardhë e zi.

Ai e ka bërë këtë me shpresën se pamje të tilla do të inkurajojnë brezat e rinj për të mësuar më shumë mbi Luftën e Dytë Botërore. /albeu.com/
Shtuar më 21/01/2020, ora 22:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori