Tahiri largohet nga Shqipëria, Prokuroria sqaron pse nuk ja bllokoi pasaportën
Lajmi se Saimir Tahiri është larguar drejt Gjermanisë për shkak të operacionit që babai i tij do kryente dhe pritet që të kthehet shumë shpejt.

Largimi i tij ka ngjallur shumë debate, por burime nga Prokuroria bëjnë të ditur se për sa kohë çdo masë u rrëzua edhe bllokimi i pasaportës ishte i pakuptimtë.

Po sipas burimeve nga organi i akuzës mësohet se për prokuroret e çështjes, ishte shumë e nevojshme marrja e autorizimit për “arrest ne burg”, pasi rrezikoheshin provat. Po ashtu ai duke qenë i lirë ka mundësi të ndikoj për provat dhe dëshmitaret.
Shtuar më 17/11/2017, ora 21:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori