Asgjesohen 7.6 ton kokainë në Peru (FOTO-LAJM)

Është quajtur "Operacioni Carbonero' dhe bëhet fjalë për një nga operacionet më të mëdha në sekuestrimin e kokainës në Peru. Një sasi prej 7.6 ton, me një vlerë të llogaritur në tregun evropian prej 270 milionë dollarësh është asgjesuar me djegie.

Droga e cila sipas policisë mund ti perkiste një karteli meksikan, është gjetur në rrethin e Trujillo, në qytetin e Lima. /albeu.com/
Shtuar më 04/09/2014, ora 13:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori