Supergrabitja në Rinas, të arrestuarit kërkojnë lirimin nga qelia
Një supergrabitje ndodhi në datën 9 prillit 2019 në aeroportin e Rinasit ku dyshohet të jenë marrë rreth 10 milionë euro.

arrestuarit për grabitjen vendosen sot përballë krimeve të rëndë pasi kanë kërkuar ndryshim për masën e sigurisë së vendosur kundrejt tyre.

Po ashtu do të jetë prokuroria e cila do ti paraqesë gjykatës nëse përgjatë këtyre dy muajve hetimet kanë mundur të sigurojnë prova të reja ose jo për anëtarët e këtij grupi kriminal.

Për grabitjen e ndodhur më 9 Prill në qeli ndodhen 7 persona, i cilësuari si daja nga Kosova Ragio Hajdini, Elton Pikli, Renaldo Sulaj, Oltion Veseli, Saimir Cela, Alkond Bengasi dhe Hasan Kanaci ndërsa i vrarë nga shkëmbimi i zjarrit me policinë ditën e ngjarjes mbeti organizatori i grabitjes Admir Murataj.

Në kërkim janë dy vëllezërit Klemend e Eldi Cala si dhe bashkëpunëtori i tyre Talo Cela për të cilët policia ka vënë në dispozicion shpërblim prej 10 mijë eurosh për cilindo që jep informacion që çon në gjetjen e tyre.


Shtuar më 15/07/2019, ora 11:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori