Kapet 1 ton kanabis në shpellën greke, vinte nga Shqipëria
Ditën e sotme po zhvillohet një super aksion në ujrat e detit Egje, ku dyshohet për një rrjetë trafiku të narkotikëve mes Shqipërisë-Greqisë dhe Turqisë.

Sipas medieve greke, deri tani policia ka gjetur rreth 1 ton kanabisfshehur në ishullin e vogël Piperi në zonën e Alonisit.

Droga u gjet e fshehur në një shpellë, teksa dyshohet se trafikuesit janë shtetas shqiptarë.

Operacioni po vazhdon dhe kontrollet po vijojnë nga toka dhe ajri gjithashtu.


Shtuar më 30/09/2019, ora 14:05

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori