Sulmi në Vegas/ Policia: Me dhjetra të vdekur e qindra të plagosur
Policia e Las-Vegasit ka njoftuar se është rritur numri i viktimave në sulmin në një koncert në një kazino, shkruan albeu.com.

"Të paktën 20 vetë u vranë në një të shtënat jashtë Mandalay Bay Resort në Kazinon në Las Vegas Strip gjatë një festivali muzikor të dielën në mbrëmje. Dëshmitarët thanë se të shtënat ishin duke u gjuajtur nga një pozicion i lartë i hotelit që mendohet të jetë kati 32-të. Më shumë se 100 vetë u plagosën." ka thënë policia.

Ndërkaq, Policia Metropolitane në Las Vegas tha se një i dyshuar është vrarë dhe nuk besojnë se ka ndonjë rekreativë të tjerë.

Policia më tej tha se po kërkojnë gjithashtu një femër që quhet Marilou Danley që besohet se ka lidhje me agesorin.

Kurse, Sherifi i policisë së Las Vegas Metro Joseph Lombardo bëri thirrje gjithashtu për ndihmën e publikut për të kërkuar dy automjete të regjistruara për të dyshuarin: një Hyundai Tucson me një targë të Nevadas, 114B40, dhe një Chrysler Pacifica Touring, gjithashtu me një targë të Nevadës, 19D401.
Shtuar më 02/10/2017, ora 10:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori