Stuhia e borës godet Amerikën, të paktën 23 viktima
paktën 23 persona kanë humbur jetën si pasojë e një stuhie që ka goditur Shtetet e Bashkuara të Amerikës gjatë orëve të fundit.

Miliona njerëz mbetën pa energji elektrike dhe kaluan natën në të ftohtë dhe të errët në prag të një stuhie që kaloi nëpër pjesën jugore dhe qendrore të Shteteve të Bashkuara.

Pothuajse katër milion bnorë në të gjithë vendin mbetën pa energji elektrike të martën në mbrëmje, sipas PowerOutage.us, e cila grumbullon të dhëna të energjisë.

Ndërprerjet shkaktuan probleme edhe në kanalet ujësjellëse ku banorët e Teksasit u detyruan të shkrirjnë borën.
Shtuar më 17/02/2021, ora 13:08

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori