Stuhi dëbore në veri të vendit, mbyllen shkollat në Kukës
Reshjet e dendura të dëborës të shoqëruara me stuhi dhe ulje të temperaturave kanë bllokuar qytetin e Kukësit duke krijuar vështirësi në qarkullimin e automjeteve për shkak të ngricave në rrugë dhe pezulluar mësimin në shumë shkolla.

Qarku i Kukësit është nën ndikimin e temperaturave të ulta, që arrijnë deri në -8 gradë, ku si pasojë janë ta bllokuar disa zona si Arrën, Kalis, Grykëçajë, Malzi, Zapod, Shishtavec dhe Topojan.

Kompanitë e kontraktuara për mirëmbajtjen e rrugëve janë në terren për hedhjen e kripës.

Ndërkohë që tetë borëpastruese po punojnë për largimin e borës në dy krahët e Rrugës së Kombit, policia ka ngritur postblloqe për të këshilluar drejtuesit e automjeteve. /albeu.com/
Shtuar më 26/02/2018, ora 10:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori