Studio nga Viena do të ndërtojë parlamentin e ri
Nga shtatë kompanitë ndërtuese të cilat paraqiten maketet për ndërtimin e parlamentit të ri, studioja nga Viena është shpallur fituesja e ndërtimit të kompleksit të ri parlamentar.

Gjatë ditës së sotme është publikuar vendimi i jurisë ndërkombëtare ku është përzgjedhur njëri nga 12 maketet e propozuara për ndërtimin e godinës së Parlamentit të Ri.


Juria ndërkombëtare ka vlerësuar me 76 pikë projektin e studios nga Viena ndërsa publiku e ka votuar me 15 pikë këtë projekt.

Anëtarët e jurisë kanë mbërritur në Tiranë që prej ditës së hënë dhe kanë nisur punën për vlerësimin e secilit prej ofertave të paraqitura. /albeu.com/
Shtuar më 24/03/2011, ora 10:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori