Studentët e Shkodrës protestë pas skandaleve seksuale të policisë
Duke marrë shkasë nga ngjarja e fundit me policin të cilit iu publikuan videot e turpshme ku thuhet se ngacmonte seskulisht një minorene, ka bërë që studentët e Shkodrës ët ngrihen në protestë.

Nënë sloganin “Stop dhunës, prostitucionit dhe përdhunimit” studentë marshuan dhe u ndalën për të protestuar para dyerve të Drejtorisë së Policisë së Shkodrës.

Në mënyrë simbolike ata për disa minuta qëndruan të ulur në tokë duke kënduar dhe bërë thirrje kundër dhunës dhe abuzimeve ndaj femrave./albeu.com/
Shtuar më 13/02/2019, ora 10:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori