SPAK drejt përfundimit, zbardhet lista e të kualifikuarve
Ngritja e SPAK është parashikuar të ndodhë në muajin tetor. Deri tani pjesë e SPAK-ut i j janë bërë me 8 prokurorë, të cilët kanë kaluar vettingun në të dyja fazat dhe për tu plotësuar 10 hetues mungojnë vetëm 2.

Ata janë Arben Kraja prokurori i dekriminalizimit, Enkelejda Millona drejtuesja e Elbasanit, Klodian Braho, Ened Nakuçi, Edvin Kondili, Behar Dibra prokuror të Krimeve të Rënda, si dhe Elida Kaçini prokurore e Tiranës, si dhe Altin Dumani drejtues i komanduar tek Apeli i Krimeve.

KLP ka miratuar në SPAK 15 emra përfshi edhe Anton Martini, Elisabeta Imeraj, Doroleza Musabelliu, Ndini Tavani, Anita Jella për të cilët nuk ka një vendim final të vettingut dhe Manjola Kajana e Besnik Muçi që janë të apeluar në Kolegjin e Posaçëm.

Të kualifikuarit për SPAK

Arben Kraja

Enkelejda Millona

Klodian Braho

Ened Nakuçi

Edvin Kondili

Behar Dibra

Elida Kaçini

Altin Dumani

Në pritje të vettingut

Anton Martini

Elisabeta Imeraj

Doroleza Musabelliu

Ndini Tavani

Anita Jella

Manjola Kajana (KPA)

Besnik Muçi (KPA)

Shtuar më 05/10/2019, ora 17:01

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori