Sot mblidhet Kuvendi, opozita gati për protestë por u mungon lideri
Qindra protestues pritet që të mblidhen sërish para Kuvendit për të kërkuar largimin e qeverisë Rama.

Protesta e opozitës pritet të zhvillohet në të njëjtën kohë me seancën e radhës plenare.

Ndërkohë kreu i PD, Lulzim Basha, do të mungojë sot në protestë për shkak të angazhimeve që do të ketë jashtë vendit.

Mësohet se Basha është nisur të martën drejt Gjermanisë, ku do të takohet me përfaqësues të CDU-së për t’i njohur me situatën politike në Shqipëri.

Nga ana tjetër, Policia ka shtuar prezencën para Kuvendit dhe ka përgatitur nëj pal parandalimi të protestuesve për tju afruar Kuvendit. /albeu.com/
Shtuar më 03/04/2019, ora 08:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori