Soreca i shkon në zyrë Kryemadhit, për çfarë do bisedohet?
Ambasadori i BE në vendin tonë, Luigi Sorca mësohet se ka shkuar në selinë e LSI-së ku po zhvillon një takim me kryetaren e kësaj partie, Monika Kryemadhin.

Në qendër të këtij takimi mendohet të jetë situate politike në vend si dhe qëndrimet përkatëse lidhur me zgjedhjet e 30-qershorit.

Kujtojmë se gjatë ditës së djeshme Soreca u takua me drejtuesit e partive të vogla opozitare. 5 aleatë të qendrës së djathtë, kanë nisur takimet për të kërkuar një tryezë dialogu nën ndërmjetësimin e Presidentit Ilir Meta, BE-së dhe OSBE-së, mes mazhorancës dhe opozitës. /albeu.com/
Shtuar më 26/04/2019, ora 15:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori