Skocia i thotë "Jo" pavarësisë nga Britania (FOTO VIDEO)
Shumica e qytetarëve të Skocisë kanë votuar kundër pavarësisë nga Britania e Madhe.

Pas numërimit të pjesës më të madhe të fletë-votimeve, 55 % janë deklaruar "kundër" pavarësisë dhe 45 % "pro" pavarësisë.

Pjesëmarrja ka qenë shumë e lartë, pasi kanë votuar mbi 85 % e njerëzve që kanë patur emrat në lista të votimeve.

"Humbjen" e ka pranuar edhe ministri i parë skocez, Alex Salmon, i cili udhëhoqi të gjithë fushatën për pavarësinë e Skocisë. /albeu.com/
Skocia i thotë "Jo" pavarësisë

Shtuar më 19/09/2014, ora 09:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori