Skenë filmash: Si u arrestuan banda e shqiptarëve në Britani (VIDEO)

17 anëtarë të një bande janë dënuar, pas një operacioni sekret në Britani.

Në mesin e të ndaluar janë edhe dy shqiptarë të identifikuar si Taulant Paja dhe Islam Grana, të cilët do të qëndrojnë në burg përkatësisht 6 dhe 7 vjet.

Mediat britanike shkruajnë se një nga detajet që tradhtoi bandën ishte jeta e luksit që bënin anëtarët e saj.

Ndërsa mediat e huaja kanë publikuar edhe videon e momentit kur njëri prej pjesëtarëve të bandës, Jamie Simpson është arrestuar, pasi policia rrethoi automjetin e tij tip Ford Transit.

Oficerët kanë gjetur 185 kg kokaine të pastën, me një vlerë 20 milionë £, të fshehura brenda në makinë./abcnews
Shtuar më 12/06/2019, ora 14:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori