Skandaloze, flamuri i Kosovës quhet flamuri i Greqisë
Mësuesit shqiptarë ankohen sërish për tekstet mësimore në gjuhën shqipe.

Ata thonë se në tekste ka gabime të shumta, deri në ato më skandalozet.

“Sa është i drejtë dënimi për neve, kur Ministria e Arsimit dhe shkencës (MASH), është ajo e cila na dha librat skandaloz dhe na bëri testimin të mbushur me gabime. A duhet të dënohemi ne apo MASH-i për këtë lëshim trashanik të cilin tani më pesë vite nuk e rregullon”, tha mësuesi Fatmir S. për Portalb.

Një rast i paprecedent është ai ku flamuri i Kosovës shënohet sikur të jetë flamuri i Greqisë.

Kjo, sipas mësuesve i huton fëmijët dhe ata ndihen të pasigurtë në atë që mësojnë. /albeu.com/

Shtuar më 02/10/2014, ora 10:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori