Skandali pas vrasjes në Shkodër, ambulanca shtyhet nga policët dhe banorët
Vrasja e mjekut në orët e para të mëngjesit të sotëm risolli në vëmendje edhe gjendjen skandaloze të mjeteve të shërbimit të urgjencës, pavarësisht se nga ministri e më gjerë është folur për një shëndetësi të transformuar.

Autombulanca që kishte shkuar në vendngjarje dhe po transportonte viktimën, Ilir Aliaj, pësoi defekt sapo nisej.

Është dashur ndihma e policëve dhe banorëve për ta shtyrë, ndërsa Aliaj me profesion mjek nuk arriti dot që tu shpëtonte plumbave të fqinjit të tij, i cili ende nuk është arrestuar nga policia pas arratisjes nga vendi i ngjarjes.
Shtuar më 01/07/2017, ora 09:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori