Situatë alarmante prej shirave në Zall Bastar, ushtria në këmbë për të shpëtuar njerëzit e bllokuar
Moti i keq është bërë shkak që dy mjete me njerëz brenda të bllokohen në zonën e Zall Bastarit në Tiranë.

Shirat e dendura kanë shkaktuar një gjendje shumë serioze aq samjetet në fjalë rrezikojnë të përmbyten.

Ministria e Mbrojtjes njofton se:

Nje skuader e Kerkim Shpetimit dhe nje kamion i kalueshmerise se larte te FA jane nisur per t’i ardhur ne ndihme dy mjeteve te cilat jane bllokuar ne Zall Bastar. Gjithashtu, ne perfocim eshte nisur edhe nje kontigjent nga Forcat Speciale”.

Ndërkohë në përmbytjet që kaluam, ura e Zall Bastarit ishte dëmtuar. /albeu.com/
Shtuar më 03/02/2018, ora 19:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori