Situata po përkeqësohet edhe në Britani, një vdekje çdo 13 minuta
Numri i vdekjeve si pasojë e koronavirusit në Britani ka shkuar në 578, ndërsa vetëm dje u regjistruan 113 vdekje.

Kjo ishte dita më e errët në Britaninë e madhe dhe sipas autoriteteve shëndetësore u regjistrua një viktimë çdo 13 minuta.

Zyrtarët shëndetësorë njoftuan gjithashtu se më shumë se 2.100 pacientë të ishin testuar pozitivë me COVID 19, duke e çuar në 12 mijë numrin e të infektuarve.
Shtuar më 27/03/2020, ora 10:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori