Si koronavirusi ndihmoi TikTok-un të gjente ''zërin'' e tij
Në të gjithë vendin, në dhomat e gjumit të adoleshentëve dhe apo kudo nëpër shtëpi, njerëzit të bllokuar nga koronavirusi po përdorin gjithnjë e më shumë TikTok.

Themeluar në vitin 2012 nga sipërmarrësi kinez Zhang Yiming, TikTok është një nga aplikacionet më të njohura për ndarjen e videos në botë, i shkarkuar më shumë se 2bilion herë globalisht. Përdoruesit krijojnë klipe 15 sekondëshe të vendosura në muzikë ose zëra, të cilat mund t'i veshin me efekte speciale dixhitale.

Para pandemisë, TikTok u favorizua kryesisht nga adoleshentët britanikë, të cilët postuan video shaka ose rutinën më të fundit të tendencave. Por që nga mbyllja, TikTok është bërë tërheqës i përmbajtjes së gjeneruar nga përdoruesit, duke përtypur mërzinë tonë, lodhjen dhe frikën tonë dhe duke i pështirë ato përsëri në copëza 15 sekondëshe./albeu.com
Shtuar më 26/04/2020, ora 10:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori