Si është jeta e grave shqiptare në ushtri (VIDEO)
Prej vitesh tashmë si pjesë e ForcaveArmatosura të Shqipërisë është përfshirë edhe gjysma tjetër e popullsisë, ajo e femrave.

Këto i tregojnë më së miri çdo vit edhe ceremonitë e përcjelljes së rekrutëve të rinj.

Nën/kolonele, Alda Sula dhe Majore Enkelejda Tyrku, ndanë me ne eksperiencën si ushtarake në Shqipëri dhe se si ka ndryshuar interesi i vajzave për t’u bërë pjesë e ForcaveArmatosura

Ju ftojmw tw ndiqni videon./TCH/
Shtuar më 22/02/2019, ora 14:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori