Si agjentët e Antiterrorit kërkojnë në çadrat e kampit Al Hol (VIDEO)
Agjentë të Antiterrorit kanë zbarkuar në kampin Al Hol në Siri, ku po kërkojnë për të tjerë shqiptarë për t’i kthyer në atdhe.

Në pamje shihet momenti i misionit të këtyre agjentëve të cilët duket se janë shpërndarë në të gjithë kampin dhe po kryejnë kërkime.

Në një moment agjentët dëgjohen teksa flasin edhe shqip duke thënë se ku mund të ketë shqiptarë të tjerë. Disa prej shqiptarëve që gjendjen në këtë kamp kanë refuzuar bashkëpunimin me autoritetet për tu kthyer, megjithatë puna për riatdhesimin e tyre po vijon.

Kujtojmë se sot u riatdhesuan në Shqipëri katër fëmijë dhe një grua, ndërsa kryeministri Edi Rama deklaroi se po punohet shumë që të kthehen të gjithë shqiptarët nga ai kamp.

Shtuar më 27/10/2020, ora 15:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori