Shtyhet seanca ndaj ish-prokurorit Adriatik Llalla
Shtyhet sërish seanca ndaj ish-Prokurorit të Përgjithshëm Adriatik Llalla. Në seancën e sotme pritej që gjykata të njihej me akuzat e ngritura ndaj Llallës, por ajo është shtyrë për shkak se prokuroria ka dërguar hetime shtese.

Për këtë arsye avokati mbrojtës i prokurorit ka kërkuar të njihet me hetimet dhe akuzat e shtesë që prokurori Klodian Braho i ka dërguar gjykatës.

Kërkesa e avokatit u pranua dhe gjykata vendosi që seancën e rradhës ta zhvilloi më datë 19 nëntor. Ndaj ish Prokurorit të Përgjithshëm Llalla, akuzohet për mosdeklarim të të ardhurave në kufi.
Shtuar më 10/11/2020, ora 11:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori