Shtohen rastet në Gjirokastër, pedagogia infekton 5 të tjerë
Gjirokastër janë konfirmuar 5 raste te reja me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit.

Rastet e reja janë familjarë, dhe kontakte të afërta të pedagoges, e cila doli pozitive dy ditë më parë.

Mësohet se janë infektuar bashkëshorti, 2 fëmijët, nipi dhe një tjetër pedagoge e fakultetit të Ekonomisë.

Ndërkaq, departamenti ku ka dhënë mësim pedagogia është mbyllur.

Prej javësh situata nga koronavirusi në vend vijon të jetë e rënduar. Vetëm ditën e djeshme ministria e Shëndetësisë konfirmoi 90 raste dhe dy humbje jete tek spitali Infektiv.

Shtuar më 11/07/2020, ora 10:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori