Shtatë viktima dhe mbi 100 raste të reja nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut
Ka regjistruar shifra rafërsisht të njëjta numri i personave të infektuar në Maqedoninë e Veriut, ndërsa sot janë regjistruar 138 raste të reja me Covid-19, një më pak se dje.

Fatkeqësisht kanë humbur jetë përgjatë 24 orëve të fusnit 7 persona (dy më shumë se një ditë më parë), ndërsa janë shëruar 144 të tjerë

Vlen të theksohet se në Maqedoni numri i testimeve në raport me popullsinë është tepër i lartë, ku është bërë me dije ditët e fundit se mbi 1000 personave ju merret tamponi për të analizuar nëse janë të infektuar.
Shtuar më 01/08/2020, ora 16:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori