Shqiptari dënohet me 20 vite burg për vrasjen e bashkëshortes, "stilolapsi" që trazoi familjen
Një ngjarje ka ndodhur në një familje shqiptare në qershor të vitit që lamë pas. Pas një konflikti, bashkëshorti ka vrarë nënën e tre fëmijëve të tij.

“E lashë atë të gjallë,” i pandehuri Valdon D. pretendoi për habinë e të gjithëve në gjykatën rajonale të premten.

Me këtë, ai pretendon se e la të gjallë bashkëshorten kur u largua nga banesa ku jetonin pasi 32-vjeçari e kishte rrahur dhe keqtrajtuar gruan e tij po në të njëjtën moshë.

Babai i tre fëmijëve mes moshës tre dhe dhjetë vjeç, pretendon se e kishte parë gruan e tij në stacionin kryesor të trenit me një të huaj. Ai, më pas filloi ta monitoronte dhe fshehu në çantën e saj një stilolaps vëzhgimi (të cilin e bleu në Amazon për 30 dollarë). Kur ajo e mori vesh, filloi debati vdekjeprurës.

Ai e goditi gruan në kokë me dru. Kosovari gjithashtu pranon: “Më vjen jashtëzakonisht keq që ia bëra këtë nënës së fëmijëve të mi.”

Duke e shtypur dërrasën në qafë dhe duke e mbytur atë me kaq dhimbje, punëtori i ndërtimit mohon me forcë: “Kur unë u largova, ajo ishte akoma gjallë”.

Gruaja e tij ishte shtrirë në dysheme dhe u përpoq të thërriste policinë në celularin e saj. Prandaj, ai iku. Shqiptari nga Kosova u dënua me 20 vite burg.
Shtuar më 28/09/2020, ora 10:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori