Shqiptarët thanë se shkëlqeu, si e komentuan italianët Alketën në Sanremo (FOTO LAJM)

U ngjit në skenën e Sanremos si shqiptarja e parë në skenat e këtyre përmasave.

Shqiptarët ndrysh nga çbënë në Festivail e RTSH këtë herë e komplemtuan dhe u ndjenë shumë krenarë me moderatoren, përjashtojmë këtu konfliktet personale.

Por me shumë mundësi të gjithë jeni kurioz për komentet e italianëve për alketën?

Në faqen zyrtare të Sanremo ku është publikuar dhe video e Alketës, italianët nuk kan kursyer aspak komplemtet dhe fjalët e mira.

"Bukuroshe", "Thjesht fantastike", "Mbretëresha e festivalit", ishin disa nga komentet në Instagram.

Duket se Alketa i ka bërë për vete të gjithë, duke folur plot energji dhe me një italishte të pastër.

Një provë e kaluar me sukses nga moderatorja, që duket se ka arritur të perfeksionohet aq shumë, sa edhe skena e madhe e Sanremos nuk mundi ta ndalojë shkëlqimin e saj./albeu.com

Shtuar më 07/02/2020, ora 14:15

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori