Shqiptarët në Londër bëjnë marshim me flamur, tregojnë kërkesat
Shqiptarët të cilët kanë emigruar drejt Londrës janë bashkuar nga Lëvizja Patriotike Shqiptare dhe kanë zhvilluar një marshim në Londër ditën e sotme.

marshim nuk u mbajt asnjë fjalim, ndërsa u valëvit flamuri kuqezi.

Kërkesat e tyre janë tre; Të drejtat e shqiptarëve brenda dhe jashtë vendit, vota e diasporës dhe reforma në drejtësi.

Atmosfera e krijuar u shoqërua nga tingujt e himnit kombëtar. /albeu.com/

Shtuar më 20/09/2020, ora 21:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori