Nga helikopterët tek armët e rënda, Shqipëria tregon forcën ushtarake (FOTO LAJM)

Që prej 10 vitesh, Shqipëria është anëtare e NATO-së ku shpesh herë ka kontirbuar me bashkpunime dhe misione paqeruajtese në disa vende të botës.

Sot pritet që disa përfaqësues të NATO-s të mblidhen në Tiranë ku do të shikojnë edhe forcën ushtarake shqiptare që është shpalosur në sheshin "Nënë Tereza".

Përveç paradaës së ushtrisë shqiptare, në qiellin e Tiranës pritet që të fluturojnë disa nga avionet luftarakë të NATO-s. /albeu.com/
Shtuar më 29/03/2019, ora 13:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori