Shpërthim pranë piramidave në Egjipt, 16 të plagosur
Të paktën 16 persona mësohet të kenë mbetur të plagosur si pasojë e një shpërthimi pranë muzeut të madh në piramidat e Gizës në Egjipt.

Siç raporton BBC, objekt i shpërthimit ishte një autobus me turistë. Autoritetet thonë se shumica e personave të plagosur janë turistë të huaj.

Ky është incidenti i dytë që prek turizmin në Egjipt në 6 muaj, pasi në dhjetor tre turistë vietnamezë dhe një udhërrëfyes lokal u vranë pas shpërthimit të një bombe.

Muzeu i Madh egjiptian është ende në ndërtim e sipër dhe pritet të hapet plotësisht në publik në vitin 2020.

Shtuar më 19/05/2019, ora 16:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori