Pamje të fikshme: Shpërthim i fuqishëm në kryeqytetin e Libanit (VIDEO)Një shpërthim i fuqishëm ndodhi sot në kryeqytetin libanez, Bejrut duke dëmtuar ndërtesat dhe zyrat përreth qytetit.

Sipas medieve të huaja, Agjencia e Lajmeve shtetërore potencoi se zjarri u shkaktua afër portit në Bejrut.

Lidhur me këtë rast, ekipet e zjarrfikësve nxituan në vendngjarje për të shuar zjarrin. Mediet lokale, ndërkohë raportuan se shumë njerëz u lënduan gjatë këtij incidenti.

Agjencia nacionale e lajmeve të Libanit, ka raportuar se ka shpërthyer një depo me fishekzjarrë, duke rritur dyshimet se kjo mund ta ketë shkaktuar shpërthimin e fuqishëm.

Disa dëshmitarë okularë kanë bërë të ditur, se shpërthimi i fuqishëm mund të jetë nxitur nga djegia e një cisterne me lëndë të ndryshme djegëse.

Megjithatë autoritetet e vendit nuk kanë konfirmuar një gjë të tillë, për faktin se kanë dalë në terren dhe po tentojnë të kuptojnë nëse ka viktima apo persona që kanë ngecur nën rrënoja.
Shtuar më 04/08/2020, ora 19:03

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori