Shpërthejnë protestat e nacionalistëve në Bruksel (FOTO LAJM)

Nga protestat që pvrfshinë Francën para disa ditësh po përpiqen të përfitojnë edhe nacionalistët dhe ekstremistët e djathtë në Belgjikë,shkruan albeu.com.

Ata sot janë mbledhur para ndërtesës të Bashkimit Evropian në Bruksel dhe kanë tentuar të hyjnë brenda saj. E megjithatë policia u është kundërpërgjigjur dhe ka pasur një përplasje të dhunshme.

Këto dy grupe njihen në Belgjikë si anti-evropiane dhe në vetvete janë nacionaliste ekstreme./albeu.com/
Shtuar më 16/12/2018, ora 16:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori