Shpërndanin lëndë narkotike, arrestohen të rinjtë nga Tirana
Një tjetër operacion kundër narkotikëve është mbyllur me sukses.
Policia ka sekuestruar 974 gramë të ndara në propocione gati për shpërndarje.
Në pranga kanë rënë shtetasit S. K., 34 vjeç banues në Tiranë si dhe I. K., 24 vjeçe, banuese në Tiranë
Gjithashtu u proceduan shtetasit P. Z., 23 vjeç lindur dhe banues në Itali dhe shtetasi L. Z., 27 vjeç banues në Tiranë.

Të rinjë akuzohen për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve

Njoftimi i policisë

Tiranë

Finalizohet një tjetër operacion antidrogë i koduar "Propocione"

Operacioni për goditjen e veprimtarisë kriminale të shpërndarjes së lëndëve narkotike në doza të vogla.

Arrestohen në flagrancë dy shtetas , si dhe procedohen penalisht edhe dy shtetas të tjerë(njëri prej tyre shtetas italian)

Sekuestrohen 974 gramë të ndara në propocione gati për shpërndarje.

Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Tiranë në vijim të punës për parandalimin e shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla, kanë zhvilluar dhe finalizuar një tjetër operacion të koduar "Propocione", ku nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në bashkëpunim me shërbimet e Policisë të Komisariatit nr 3, kanë bërë kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasve:
- S. K., 34 vjeç banues në Tiranë
- I. K., 24 vjeçe, banuese në Tiranë

Si dhe u proceduan në gjendje të lirë shtetasi P. Z., 23 vjeç lindur dhe banues në Itali dhe shtetasi L. Z., 27 vjeç banues në Tiranë.

Në rrugën “Muhamet Gjollesha”, gjatë kontrollit të ushtruar shtetasëve S.K dhe I.K, policia ju gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale 974 gramë lëndë narkotike e llojit Cannabis Sativa, ndërsa shtetasit P.Z dhe L.Z, kanë ndihmuar shtetasit e arrestuar për shpërndarjen e lëndës narkotike.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së parë Tiranë për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve


Shtuar më 09/06/2019, ora 11:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori