Shoqja e shqiptares së humbur në Greqi ngre dyshime: Ka ndodhur diçka që e ka tronditur
Kërkimet për 19-vjeçaren shqiptare në Greqi, Artemis Vasili vijojnë pa u ndalur. Babai i saj ka folur për median greke Mega duke thënë se po kërkojnë kudo, ndonëse gjurmët e saj janë zhdukur.

“Vajza jonë duhet të kthehet dhe gjithçka do të jetë si më parë. Ne jemi zgjuar, po shikojmë në male, nuk po bëjmë një sy qorr. Personi i fundit që e pa ishte dhëndri im.

“I dashuri i saj e bllokoi atë në Facebook dhe nuk donte që ata të vazhdonin. Kjo e shqetësoi atë. Por deri aty sa të zhduket, kjo na befasoi të gjithëve. Duhet të ketë ndodhur diçka tjetër që e tronditi… “

Vëllai i 19-vjeçares së zhdukur, Aris Vasilis, apelon këdo që di diçka rreth saj të kontaktojë autoritetet ose vetë ata.

“Unë i kisha dërguar një mesazh shokut të saj, por ai nuk bashkëpunoi me mua në fillim, më bllokoi bllokuar. Pastaj më tha se ata nuk kishin folur prej dy muajsh, nuk e di nëse ajo që ai më tha është e vërtetë.”

Shtuar më 24/10/2020, ora 13:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori