Shoqërohet në polici Viktor Ymeri, daja i "faqedjegurit"
Është shoqëruar në policinë e shtetit Viktor Ymeri, i cili njihet me nofkën si “Tori i Xhihanes”, është daja i Edison Harizaj, i njohur ndryshe si ‘faqedjeguri’.

Arsyeja e shoqërimit të tij është bërë pasi dyshohet të ketë lidhje me një atentat në Durrës. Viktor Ymeri është miku i Indrit Taullait, i cili u arrestua nga Gjykata e Prizrenit dhe sot mori masën e sigurisë ’40 ditë burg’.

Pritet që në orët në vijim SPAK dhe Policia të kenë një deklaratë zyrtare në lidhje me operacionin. Viktor Taullai ka qenë i dënuar me 25 vite burg për dy vrasje, por në vitin 2019 u lirua me kusht nga Gjykata e Elbasanit.
Shtuar më 08/12/2020, ora 15:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori