Shoqata e bankave shpreh indinjatën për vrasjen e arkëtares
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Pas ngjarjes së rënde që tronditi kryeqytetin dy ditë më parë ka reaguar shoqata e bankave. Nëpërmjet një deklarate për shtyp perfaqesues të kësaj shoqata shprehen se megjithese bankat i kanë marrë të gjitha masat, përfundimi tragjik i ngjarjes tregon për një nivel të ri kriminaliteti, përkundrejt të cilit nevojitet veprim dhe kundërpërgjigje e shpejtë dhe nga të gjithë organet e zbatimit të ligjit.

“Ky ishte akti më fatkeq dhe më i rëndë i një serie të gjatë tentativash dhe grabitjesh të bankave në qytete të ndryshme të Shqipërisë gjatë vitit të kaluar, për Përfundimi tragjik i ngjarjes tregon për një nivel të ri kriminaliteti, përkundrejt të cilit nevojitet veprim dhe kundërpërgjigje e shpejtë nga të gjitha organet e zbatimit të ligjit" thuhet në deklaratë.

Ndërkohë, ekspertët thonë se megjithë ligjin e rreptë, mënyra se si ruhen bankat nuk mund të përballojë sulme të armatosura, aq më tepër kur ato bëhen nga disa persona. /albeu.com/

Shtuar më 29/03/2012, ora 09:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. 

Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit

Një avion i linjave egjiptiane ka kryer ulje të detyruar në aeroportin e Larnakes në Qipro, në orën 8:46. Ai ka liruar te gjithe pasagjeret, por jo ekuipazhin e avionit