Shoqata e bankave shpreh indinjatėn pėr vrasjen e arkėtares
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Pas ngjarjes sė rėnde qė tronditi kryeqytetin dy ditė mė parė ka reaguar shoqata e bankave. Nėpėrmjet njė deklarate pėr shtyp perfaqesues tė kėsaj shoqata shprehen se megjithese bankat i kanė marrė tė gjitha masat, pėrfundimi tragjik i ngjarjes tregon pėr njė nivel tė ri kriminaliteti, pėrkundrejt tė cilit nevojitet veprim dhe kundėrpėrgjigje e shpejtė dhe nga tė gjithė organet e zbatimit tė ligjit.

“Ky ishte akti mė fatkeq dhe mė i rėndė i njė serie tė gjatė tentativash dhe grabitjesh tė bankave nė qytete tė ndryshme tė Shqipėrisė gjatė vitit tė kaluar, pėr Pėrfundimi tragjik i ngjarjes tregon pėr njė nivel tė ri kriminaliteti, pėrkundrejt tė cilit nevojitet veprim dhe kundėrpėrgjigje e shpejtė nga tė gjitha organet e zbatimit tė ligjit" thuhet nė deklaratė.

Ndėrkohė, ekspertėt thonė se megjithė ligjin e rreptė, mėnyra se si ruhen bankat nuk mund tė pėrballojė sulme tė armatosura, aq mė tepėr kur ato bėhen nga disa persona. /albeu.com/

Shtuar më 29/03/2012, ora 09:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.

Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.