Shoferi shqiptar i trailerit vdes tragjikisht në Itali
Pëlqej
Një shqiptar i cili ngiste kamionin, ka humbur jetën pas një aksidenti tragjik në Trento të Italisë.

Mediat italiane bëjnë me dije se shoferi 48-vjeçar ishte me origjinë shqiptare por prej kohësh resident në Gjermani.

Ngjarja ndodhi rreth orës 07.30 të mëngjesit të sotëm në autostradën “A22” në BrenneroTrentos, shkruan “La Voce del Nord”.

Për të nxjerrë shoferin shqiptar nga traileri, erdhën menjëherë dy ambulanca dhe një helicopter.

Për disa orë u bllokua pjesa e autostradës në të cilën u aksidentua shoferi shqiptar.
Shtuar më 14/11/2017, ora 17:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori