Shkrumbohet teatri Skampa në Elbasan
Teatri “Skampa”, në Elbasan është përfshirë nga flakët e zjarrit, të cilat kanë shkaktuar dëme materiale. Fillimisht zjarri ka përshirë katin e katërt të teatrit dhe më pas flakët kanë depërtuar me shpejtësi të madhe në ambientet e brendshme të tij. 3 zjarrëfikëse po punojnë për shuarjen e flakëve të zjarrit, i cili dyshohet të ketë ardhur nga hoteli që ndodhet ngjitur me të.

Në një komunikim telefonik me “Ora News”, drejtori i Zjarrëfikseve në Elbasan, Aleksandër Hodaj, ka deklaruar se zjarrëfikset po bëjnë të pamundurën për shuarjen e flakëve.
“Situata është e vështirë, edhe nga fakti që objekti është i përbërë nga elementë dërrase. Forcat e zjarrëfikseve po përpiqen për shuarjen e tij dhe situatën e kemi vënë nën kontroll”, u shpreh drejtori i zjarrëfikseve në Elbasan.
Shtuar më 04/08/2011, ora 17:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori