Shkrumbohet jahti në mes të detit, shpëtohet ekuipazhi (VIDEO)
Mesditën e sotme një zjarr ka përfshirë një jaht në Symi, Greqi. Zjarri arsyet e të cilit nuk dihen ra në një jaht me flamur londinez.

Mësohet se si pasojë e ngjarjes nuk ka persona të plagosur, pasi personat që ndodheshin në bordin e motoskafit arritën të nxirren shëndoshë e mirë. Më pas forca zjarrfikëse u përpoqën të shuajnë zjarrin, por përpjekjet dështuan.

Shkaqet e zjarrit në jaht nuk janë bërë të ditura dhe do të hetohen menjëherë nga zyrtarët përkatës të Autoritetit Portual.
Shtuar më 12/08/2019, ora 17:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori