Shkon në 29 persona numri i viktimave në aksidentin e Portugalisë
foto ilustruese
Të paktën 29 persona raportohen të kenë vdekur pasi një autobus doli rruga në një lagje të ishullit Madeira, Portugali.

Autobusi kishte 55 pasagjerë dhe një udhërrëfyes kur ndodhi aksidenti.

Filipe Sousa, kryebashkiaku i qytetit të afërt të Santa Cruz, tha se 12 burra dhe 17 gra vdiqënaksidentshumica e të cilëve ishin shtetas gjermanë.

Ndërsa 22 të tjerë u plagosën sipas agjencisë kombëtare të lajmeve portugeze Lusa.
Shtuar më 18/04/2019, ora 09:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori