Shkon në 146 numri i të infektuarve në Shqipëri, cilat qytete pas Tiranës janë më të prekurit
Është rritur ndjeshëm numri i të prekurve nga koronavirusi në Shqipëri. Ministria e Shëndetësisë konfirmon se gjatë 24 orëvë të fundit janë konstatuar 23 raste të reja duke e çuar numrin total të të prekurve nga koronavirusi në 146.

Ndërkohë, numri i të shëruarëve ka shkuar në 17 nga 10 që ishte dje.

Zonat më të prekura deri më tani janë Tirana, Fieri dhe Durrësi, ndërsa gjatë 24 orëve të fundit hartës i janë shtuar Kruja, Hasi, Berati dhe Lezha.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive, është si vijon:
• Tiranë 83 qytetarë
• Durrës 9 qytetarë
• Lushnje 4 qytetarë
• Elbasan 3 qytetarë
• Fier 14 qytetarë
• Rrogozhinë 2 qytetarë
• Kavajë 4 qytetarë
• Korcë 11 qytetarë
• Vlorë 5 qytetarë
• Shkodër 3 qytetarë
• Lezhe 4 qytetarë
• Berat 1 qytetarë
• Has 2 qytetarë
• Krujë 1 qytetar

Shtuar më 25/03/2020, ora 14:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori