Shkollat në Angli mbeten të mbyllura, data kur pritet të hapen
Shkollat në Britaninë e Madhe do të vijojnë të jenë të mbyllura deri më 8 mars.

Kështu është parashikuar nga autoritetet shëndetësore të Britanisë për të shmangur përhapjen e pandemisë COVID-19, transmeton BBC.

Kryeministri Boris Johnson u shpreh se një vendim përfundimtar do të varej nga përmbushja e objektivave të vaksinimit dhe shkollat do të merrnin njoftim për ndryshimin e datës së hapjes dy javë para
Shtuar më 27/01/2021, ora 16:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori