Shkodra si "ndërmarrje funerale", 11 të ekzekutuar e të vrarë në 8 muaj
Shkodra ëshët tronditur ditën e sotme nga një vrasje e dysfishte ku viktima mbetën dy vëllëzërit Astrit dhe Brahim Bilali.

Kjo ngjarje shënoi viktimat e 10 dhe të 11 në Shkodër, brenda 8 muajve.

E gjithë saga e vrasjeve filloi në 15 korrik ku u vra para pallatit të tij ish-polici Boran Bërcana dhe bashkëjetuesja e tij Silvi Ndoci.

Saga e vrasjeve:

15 korrik u vra ish-polici Boran Bërcana dhe bashkëjetuesja e tij Silvi Ndoci.

Në 10 gusht u vra Fatbardh Lici, kunati i biznesmenit Lulzim Kulla.

Në 23 gusht u zhduk Agron Mollaj dhe Gëzim Hysa, dajë dhe nip.

Në 27 gusht u vra Prendush Fusha.

Në 1 shtator u vra biznesmeni Arjan Ferracaku.

Në 14 nëntor u vra Fatos Ferracaku, tregtar peshku kushëriri i Arjanit.

20 mars 2019, ekzekutohet biznesmeni Ferdinand Polia.

30 mars 2019, vriten dy vëllezërit Astrit dhe Brahim Bilali./albeu.com/
Shtuar më 30/03/2019, ora 11:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori