Shkodra në këmbë kundër Valdrin Pjetrit (VIDEO)
Pas denoncimeve me fakte bindëse të bërë nga Partia Demokratike, se Vladrin Pjetri, fituesi i zgjedhjeve të 30 Qershorit për drejtimin e Bashhksë së Shkodrës, ishte i implikuar në aktivitete kriminale, në të shkuarën e tij, kanë ardhur edhe reagime nga ana e qytetarëve.

Në këto moment, në Shkodër qytetetarët kanë dalë në një tubim paqësor kundër Pjetrit.

Ky reagim vjen pas debatit të madh politik të hapur në vend lidhur me të shkuarën e kryebashkiakut të zgjedhur port ë pamandatuar lidhur me të shkuarën e tij kriminale.

Nuk është bërë ende e ditur se sa do të zgjas ky tubim dhe a do të ketë reagime të tilla në ditët në vijim të këtij lloji kundër Pjetrit.

Protesta ka nisur disa minuta më parë dhe po zhvillohet para Prefekturës së Qarkut Shkodër.
Shtuar më 14/08/2019, ora 20:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori