Shkodra e vitit 1890
Kjo fotografi është realizuar në Shkodër në vitin e largët 1890-të.

Fotoja i përket fotografit Baron Aleksandër Dëgran, konsull francez në Shkodër.

Ajo është zbuluar nga albanologu Robert Elsie.

Në të mund të shihet xhamia e Plumbit dhe disa shtëpi përreth. /albeu.com/
Shtuar më 18/06/2014, ora 00:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori