Shkeli ligjin, Prokuroria çon në gjykatë dosjen për Florenc Hoxhën
Nën akuzën e "shpërdorimit të detyrës", Prokuroria e Tiranës ka dërguar për gjykim Kryetarin e Inspektoriatit Ndërtimor Urbanistik të Tiranës, Florenc Hoxha.

Duke i'u referuar Prokurorisë, kreu i INUV ka prishur ndërtime kundër ligjit dhe ka lejuar ndërtime pa leje në Tiranë. Kujtojmë këtu se në muajin korrik, Gjykata e Apelit Tiranë ndryshoi masën e sigurisë, ku nga “arrest shtëpie” dhënë nga Shkalla e Parë, caktoi për të masën “detyrim për paraqitje”. /albeu.com/
Shtuar më 06/10/2014, ora 13:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori