Shkatërrohet grupi i trafikimit të drogës, në pranga 5 shqiptar dhe një grek
Është goditur gjatë ditës së somte një grup kriminal që merrej me trafikimin e lëndëve narkotike midis Shqipërisë dhe Greqisë.

Nga operacioni i policisë greke i zhvilluar në Kipseli dhe në Patisi, janë arrestuar 5 shqiptar dhe një shtetas grek identititetet e të cilëve nuk janë bërë të ditura janë të moshës nga 27-44">27-44 vjeç.

Ndërkohë janë sekuestruar 84 kg 411 gram marijuane, 6245 euro, 1 automjet, 1 motorr, 1 peshore, 6 celularë. Ky grup ka arritur te fitoje nga trafikimi i drogës rreth 180.000 euro. Jane arrestuar nje grek 37-vjec dhe 5 shqiptare 27-44">27-44 vjec.
Shtuar më 12/07/2019, ora 18:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori