Shkatërrohet banda që trafikonte emigrantë në Itali
Policia italiane shkatërron një rrjet kriminal që merrej me organizimin e emigracionit të paligjshëm të shtetasve shqiptarë në Britaninë e Madhe. Sipas mediave italiane në pranga kanë rënë 13 persona, mes të cilëve edhe një 40-vjeçar nga Shqipëria.

Hetimet për këtë organizatë kriminale kanë filluar që në tetorin e dy viteve më parë dhe sipas autoriteteve vendëse bënin pjesë italianë, shqiptarë dhe rumunë. Mësohet se organizatë dërgonte në Angli 5-7 në javë kundrejt një pagese prej 6 mijë eurosh secili. /albeu.com/
Shtuar më 25/06/2014, ora 16:22

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori