Shkatërrohet banda me shqiptarë në Greqi, 22 të arrestuar për trafik droge
11 shqiptarë kanë përfunduar në pranga në Greqi pas një aksioni masiv të autoriteteve.

Ata akuzohen për trafikim të lëndëve narkotike ndërkohë që pjesë e grupit ishin edhe 11 grekë.

Sipas mediave vendase, shumica e arrestimeve janë bërë në Zakyntho, por arrestime ka pasur edhe në Athine dhe Pyrgo.

Operacioni eshte kryer nga 20 agjente civile te anti-krimit te organizuar.

Burime bejne te ditur se kjo organizate ka arritur te sjelle ne ishull 700 kg marijuane. Mesohet se operacioni vijon nderkohe qe mesohet se 22 te arrestuarit e deritanishem do te cohen ne prokurori ne oret ne vijim te mbremjes se sotme.
Shtuar më 22/09/2018, ora 17:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori